WSPÓLNA MODLITWA
Dodane przez admin dnia Sierpie 02 2009 19:53:38

W dniu 6 czerwca 2009 roku odbyła się wycieczka do Niepokalanowa i Szymanowa. Wzięły w niej udział dzieci z klas drugich. W ich podróży towarzyszyli im rodzice i babcie, a opiekę nad grupą sprawowała Pani Janina Adamczyk, Pani Wanda Ambroziak, Pani Emilia Cichosz oraz Ksiądz Ryszard.

Zwiedzanie zaczęliśmy od Niepokalanowa, gdzie znajduje się Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego oraz piękna Bazylika. Dzieci były zachwycone i pełne podziwu dla miejsca, w którym przebywał franciszkanin. Z Niepokalanowa pojechaliśmy do Szymanowa na Mszę świętą, którą odprawił Ksiądz Ryszard. Dzieci w strojach komunijnych wyglądały pięknie. Wspólną modlitwą dziękowaliśmy Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy w życiu.

Po Mszy świętej udaliśmy się do parku znajdującego się w pobliżu kaplicy. Pogoda nam sprzyjała, dzięki czemu dzieci mogły zagrać w piłkę,
a w tym czasie rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek. Posileni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Dzieci były zachwycone miejscami, które zobaczyły i wspólna zabawą, o czym świadczyły ich uśmiechnięte twarze i wypowiedzi:

Weronika Buła: Wycieczka bardzo mi się podobała. Muzeum w Niepokalanowie i Kościół w Szymanowie były piękne. Niesamowity był też piknik i mecz, w którym Ksiądz Ryszard grał z nami w piłkę. Na pewno nie zapomnę długo tej wycieczki.

Izabela Kowalik: Na Mszy wszyscy ładnie się modlili. Podobało mi się też Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego. W Szymanowie dobrze się bawiliśmy podczas pikniku. Mogliśmy też zobaczyć piękną fontannę.

Wanda Ambroziak,
wychowawca klasy Ia